kalendář jmen

Zbavte se negativního přístupu, víme jak!


Neztrácejte čas

Čas plyne hrozně rychle, a když nám uteče mezi prsty, už jej zpátky nedostaneme. Proto, jestliže chcete se svým životem něco udělat, udělejte to! Nemyslete na nic negativního, ale jen a pouze na ty pozitiva. Ano, samozřejmě, že negativní věci okolo nás jsou a budou, ale proč na to myslet, zbytečně se tím stresovat? Jednoduše se rozhoupejte a svůj život, a hlavně pohled na život a na svět, změňte! Není to zas tak těžké, jak se zdá. Člověk musí jen vyjít ze své ulity, což možná představuje trošku nepohodlí, ale stojí to za to!

Rozhodnutí musí vyjít od vás

Pokud ve svém okolí máte někoho takového, určitě ho můžete přemlouvat, snažit se mu říkat, co má dělat, jak má dělat. K ničemu to však nebude, pokud nebude chtít ten člověk sám. Jakmile ten člověk sám chce, jde to úplně jinak a úplně jinak se s ním pak jedná. Pokud však člověk nechce, je mu dobře tak, jak je, rád si stěžuje a otravuje tím celé své okolí, neuděláte s ním nic, ani kdybyste se na hlavu stavěli. Proto zbytečně neplýtvejte svou energií na někoho, kdo o to nestojí.

Myšlenka rovná se skutečnost

Jestliže na něco myslíte, promění se to obvykle ve skutečnost. A to ať je to pozitivní či negativní. Tudíž je nutné myslet jen a jen pozitivně! Když si budete neustále namlouvat, že je všechno špatně, vymlouvat se, že tohle má být tak nebo tak, funguje do určité doby. Pak začnete svým myšlenkám věřit a se svým životem už nebudete chtít dělat vůbec nic. Když si něco vysníte a budete dělat všechno proto, aby se to stalo, ono se to dříve nebo později stane. V tu chvíli pocítíte obrovské zadostiučinění, které vám zvedne sebevědomí. Protože vy jste to dokázali! Proto myslete pozitivně, jen a pouze pozitivně!

Přestaňte říkat ne, to nejde, já to neumím!

Je velmi, opravdu velmi jednoduché, říci ne. Půjdeš někam? Ne. Uděláš to? Ne. Umíš to? Ne. Samozřejmě nemůžete umět všechno, to je jasné, ale ve chvíli, kdy řeknete, ne neumím to, ale pokusím se to udělat, naučím se to, je to úplně o něčem jiném! Přes slovíčko ne se k pozitivnímu myšlení nedostanete a pozitivní myšlení je velmi důležité, při změně, kterou chcete provést. Vyvarujte se kritice, kritizování jiných, sebe a všeho okolo. Konstruktivní kritika je určitě dobrá, ale pokud je člověk negativní, kritizuje všechno a všechny jen proto, aby mu bylo lépe a měl lepší pocit, je to spíše destruktivní chování. Rozhodnutí začínáte sami u sebe, ne u druhých. Jak se budete chovat k druhým lidem, tak se oni budou chovat k vám!

Sdílej na Facebooku!